ReBUZZi | Sonsuz Bulmaca
S o n s u z   B u l m a c a . . .
EN | ES | DE
rebuzzi rebuzzi hakkında nasıl oynanır? galeri market iletişim
ReBUZZi | Sonsuz Bulmaca

REBUZZİ HAKKINDA

Jale Kaya 1993 senesinin ilkbaharında, henüz Viyana'da yaşarken, bir gün normal puzzle oyunlarının kendisine hiç enteresan gelmedigini fark etti. Çünkü hepsinde tek çözüm vardı.

Hemen hiç kimse oyunu tamamladıktan sonra, bir ikinci sefer oynamıyordu. kendi kendine, her defasında çözüme ulaştıktan sonra, tekrar bozulup yeni baştan yapılabilen ve her defasında çözümün farklı olacağı bir puzzle hayal etmeye çalıştı. Ve o andan itibaren 1996 yılına kadar yaptığı çeşitli denemelerden sonra, Rebuzzi ismini verdiği ( re - tekrar, buzzi, puzzle, bozul ) 64 kare parçadan oluşan puzzle ortaya çıktı. Aynı yıl Viyana'da copyright onayının ardından, 1998 de yine Viyana'da Avusturya Grafikerler Derneğinde (DA ) Rebuzzi ağırlıklı bir sergi açtı. Ama ne yazık ki, oyun o kadar zordu ki, bir kişi dışında yapabilen çıkmadı. Bunun üzerine İstanbul'a dönerek çalışmalarına devam etti.

Ve işte...sonunda 25 kare parçadan oluşan yeni Rebuzzi doğdu. Amaç üzerlerindeki 5 farklı desen ya da renk (ya da ikisi birden) bulunan 25 kare parçayı, aynı renk veya desenler yanyana gelecek şekilde 5x5 olarak bir araya getirmek.

Rebuzzi'yi her oynayışta değişik çözümlere ulaşıyorsunuz. Çözüme varmak için parçaların yerini korkmadan değiştirebilirsiniz. İyi eğlenceler...

Teşekkür
Krzystof ve Gabriela Krotla, Tempa Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti., Severin Filek, Emine Onaran İncirlioğlu, Tuna Yurtseven, Öngün Sanlı, Dilek Sanlav, Mehmet ve Neşe Özkal, kızkardeşim Meral Şahinoğlu, Mehmet Emin Şahinoğlu, Nazan Tacer, Ceyda Özbilen, Mehmet İnhan ve annem Müjgan Kaya'ya bana inandıkları ve beni destekledikleri için sonsuz teşekkürler.
-Jale Kaya